3 Aktiviteter samma dag

Den 3:e Oktober 3 Aktiviteter

Onsdag den 3 oktober går lite till historien eftersom vår förening då hade 3 (!) olika aktiviteter samma dag. Och en av oss, den gamle sekreteraren, deltog i alla

Först samlades vårt lilla stavgångsgäng vid Araby Herrgård för en stärkande promenad en timma. Väldigt vacker natur där, vi fick se hästar “in action” också.Därefter intog vi lunch på Araby Steakhouse  där vi varit tidigare och där vi är belåtna med maten.

På eftermiddagen sen var det dags för sittgympa på Vallhagen, Denna gång var vi ovanligt många, även vår ordförande Görel ville prova på. Kul! Och Mona Ringdahl skötte gympan på sedvanligt trevligt och bra sätt. 

Senare på kvällen Bingo på Vallhagen. Se särskild artikel !

Leif

0 Kommentarer
50 000 starka skäl att bli medlem

Har du, eller någon du känner, reumatism? I så fall ska du absolut bli medlem i Reumatikerförbundet. Våra medlemmar berättar varför.

Bli medlem!

Ge en gåva som ger hopp

Varje bidrag, litet som stort, är lika välkommet. Och du kan vara säker på att pengarna gör nytta. Läs mer eller välj belopp eller valfri summa.